Zobacz To

Czym jest Smart Home?

Smart Home czyli mówiąc inaczej inteligentny dom do niedawna był jedynie futurystyczną zachcianką. Szybki postęp w dziedzinie najnowszych technologii, pozwalających na połączenie z globalną siecią urządzeń domowych, spowodował, że pragnienia te stały się realne. Jak wszystkie nowinki, tak też w przypadku Smart Home czynnikiem zaporowym dla inwestorów była oczywiście cena systemu. Dzisiaj każdego, kto zapragnie zadbać o wygodę i bezpieczeństwo stać na to, aby jego mieszkanie było smart.

Smart Home to nic innego jak posiadanie w mieszkaniu urządzeń, które można zdalnie programować oraz nimi sterować za pomocą telefonu komórkowego, tabletu czy laptopa lub specjalnie dedykowanego dla zestawu urządzeń innego sterownika centralnego. Dzięki temu mamy możliwość kierować właściwie całym wyposażeniem domu. Przeważnie Smart Home jest stosowany do zarządzania ogrzewaniem, oświetleniem, żaluzjami lub bramami garażowymi w nieruchomości.

Nie można pominąć kwestii bezpieczeństwa smart domów. Zainstalowanie różnego typu czujników pozwala wykrywać zalanie pomieszczenia, pożar lub gromadzenie się szkodliwych gazów, czy też natychmiast alarmować o nieproszonych gościach. Nie znaczy to jednak, że od razu musimy zainwestować i wymienić wszystkie do tej pory posiadane urządzenia. Najkorzystniej natomiast stopniowo, w zależności od aktualnych potrzeb, wymieniać sprzęt na inteligentny. Początkowo zamieńmy sprzęty, które sprawiają nam najwięcej kłopotów, zabierają nam wolny czas a ich obsługa wymaga wielokrotnej powtarzalności. Zacząć możemy chociażby od odkurzacza. Sporo z nas chciałaby, żeby ktoś posprzątał dom podczas naszej nieobecności. Znane na rynku odkurzacze Roborock pozwalają na zrealizowanie tego marzenia. Automatyczne sterowanie klimatyzacją lub ogrzewaniem mieszkania pozwala na znaczne oszczędności w budżecie domowym, a jednocześnie nasz inteligentny dom wita nas po powrocie ustawioną temperaturą. Automatyczna regulacja oświetleniem daje nie tylko oszczędności, ale też może skutecznie zniechęcić do włamania. Bezprzewodowe sterowanie żaluzjami nie tylko zapewni najlepsze naświetlenie mieszkania, ale sprawi także, że już nigdy nie zapomnimy o ich opuszczeniu podczas wyjazdu. Zastosowanie inteligentnych gniazdek elektrycznych pozwala na zdalne sterowania też sprzętami, które nie spełniają wymogów smart.

Wygoda, opłacalność oraz prostota przemawiają więc wyraźnie o konieczności przekształcenia nieruchomości w Smart Home. Warto już teraz zadbać o to by drobnymi krokami wejść do świata inteligentnych domów.

Ostatnio dodane

Polecam

Strony

Info

Korzystamy z plików cookies. Wszystkie opcje dotyczące "ciasteczek" możesz zmienić w ustawieniach Twojej przeglądarki.