Zobacz To

Oprogramowanie a firma

Zakładanie nowego biznesu jest z pewnością znacznie mniej skomplikowane niż było to jeszcze kilka lat temu. Dużą część formalności załatwimy za pośrednictwem internetu. Ogólnie rzecz biorąc osoba rezolutna może uruchomić działalność gospodarczą w jeden dzień. Jednak należy pamiętać, że samo zarejestrowanie firmy to jedynie początek do prowadzenia biznesu. W tym krótki tekście chciałbym skupić się na różnego rodzaju oprogramowaniu w firmie.

Obecnie trzeba używać nowych technologii

Obecnie chyba już nie ma branży, w której można skutecznie działać nie mając dostępu do nowych rozwiązań – mam tu na myśli głownie sieć i komputer, a do ich wygodnej i bezpiecznej obsługi wymagane jest dobre oprogramowanie. O czym trzeba pamiętać wybierając aplikacje dla naszej firmy?

Większość osób nie wie, że duża cześć aplikacji dostępnych darmowo jest przeznaczona tylko do użytku prywatnego, a chcąc instalować na urządzeniach firmowych trzeba wykupić odpowiednią licencję. Z tego powodu należy szczegółowo sprawdzać dokumentację dostarczaną do oprogramowania. Zazwyczaj programy mające licencję dopuszczającą na darmowe użytkowanie jedynie na komputerach prywatnych to programy antywirusowe czy pakiety biurowe.

Oprogramowaniem przy którym na pewno dobrze jest wybrać wersję płatną są wszelkiego typu programy do których wprowadzamy dane Kontrahentów – przykładem może być program do faktur. Tu zachęcam do wybrania pewnych rozwiązań, ponieważ przepisy RODO nakłada na nas obowiązek stosowania określonych wytycznych. Wydawcy komercyjnych programów dbają o to aby ich produkt był dostosowany do tych przepisów.

Jak można zauważyć kwestia oprogramowania w firmie może prowokować jakieś kłopoty, ale wyłącznie kiedy podejdziemy do tego nieuważnie. Jeżeli nie posiadamy wiedzy na zajęcie się tym tematem to możemy korzystać z oferty firma zajmujących się dostarczaniem oprogramowania do wykorzystania w firmach.

Powyższy materiał ma na celu jedynie przedstawić problem legalności oprogramowania w firmie. W przypadku dowolnych niejasności należny skonsultować je z kancelarią prawną.

Ostatnio dodane

Polecam

Strony

Info

Korzystamy z plików cookies. Wszystkie opcje dotyczące "ciasteczek" możesz zmienić w ustawieniach Twojej przeglądarki.